Reklam
Bugun...


Reklam
Bekleyin..' 1 Nisanda Şaka Yapmayacağız
2008'de başlayan bir davanın ismi olan Yurt Hareketi nihayet beklenen Partileşme sürecine başlıyor.

Bekleyin..' 1 Nisanda Şaka Yapmayacağız
+ -
Reklam

15.07.2008 tarihinde ilk temelleri atılan bir davanın ismidir YURT HAREKETİ

 

            YURT HAREKETİ BİLDİRGESİ

     (MANİFESTO)

 

Hizmetimiz insan içindir. Sevgi, kardeşlik ve şefkatten yola çıkarak, vatanını ve milletini seven, tarihi ile gurur duyan, emanete sahiplik sözü vermiş bir topluluk olarak bir araya geldik. Amacımız; başta ülkemiz insanları olmak üzere dünya üzerinde yaşayan tüm insanların mutluluğu, birlik  beraberliği, dostluk ve kardeşliği üzerinedir.

 

1) Vatanın Bütünlüğü;

  Yurt hareketinin amacı, yurdun her köşesini kaplayacak şekilde komşu devletlerin bir karış toprağına dahi ihtiyaç duymadan vatan içerisinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti milletinin mutluluğu ve bölünmez bütünlüğünü korumaktır.

 

 2) Demokraside İnsan Hakları;

      Kendi iradesi ile seçme ve seçilme hakkını elde eden milletimiz, yaşama serbestliğini kısıtlamadan din, dil, ırk, renk, cinsiyet, varlıklı ve yoksul ayrımı tanımaz. Vatanın ve dünyanın neresinde olursa olsun doğuşunda elde ettiği temel hak ve özgürlüklere sahip olduğunu kabul eder. 

 

3) Eşitlik ve Adalet

      İnsanlar dünyaya geldiklerinde  yeri ve milletini, anne ve babasını seçme hakkı olmamıştır. Din dil, ırk, cinsiyet ve renk ayrımı yoktur. Yaratıldığı günden itibaren insanlar eşit doğmuştur. Bu dünya üzerinde yaşayan tüm insanlar yaşama şartlarında en iyisi ile yaşamaya hakkı vardır. Türkiye Cumhuriyeti toprakları ile dünya üzerinde yaşayan insanlar eşitlik ve adaletli paylaşımla yaşamaya hak kazanmıştır.

 

4) Uzlaşma ve Barış

      Geçmiş tarihinde çeşitli etnik kökenlerde 65 milleti barındıran Türkiye Cumhuriyeti toprakları yüzyıllar boyu kardeşlik ve dostluk içerisinde yaşama imkanı sunan bir milletin emanetidir. Geçmişimizle kendimizi ispat etmiş bir milletiz. Adaleti, uzlaşmayı ve barışı biz getirdik. Hala bizim dünya devletleri ve  insanları için bir umut kapısı olduğumuzu günümüzde de yaşıyoruz. Demek ki dünyanın bize geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de ihtiyacı var.

 

                             

 5) Ahlak ve Maneviyat

Dünya insanları, dinlerinin emir ve gerekliliğini yerine getirememenin ezikliği altında kalmışlardır. Dinler kardeşlik, arkadaşlık, komşuluk, ahlak, birlik beraberlik telkin eder, içki, kumar, hırsızlığı, adam öldürmeyi yasaklar. Ahlak ve maneviyatı geliştirir.

 

6) Ekonomik Atılım

Bir vatanın bir milletin var olması ekonomik güçten geçer. Ekonomide, üretimi dışa bağımlılığı az olan bir devlet refah, huzur ve adalet içinde yaşar. Bu vesile ile Yurt Hareketi’nin birinci  ve öncelikli atılım atağı ağır sanayi, gelir düzeyinin arttırılması, teknoloji yarışı, bilişim silikon vadisi ve üretim. (Tarım, hayvancılık, yer altı kaynakları, vs.)

 

 

SONUÇ BİLDİRGESİ:

   Yukarıda belirtilen 6 madde siyasi harekette  insanlarımıza ve dünya insanlarına vereceğimiz hizmetlerin ana gayesidir. Siyasi oluşumumuz fedakârlık ve hizmet kapısıdır. Bu kapıda sadece vatanımız, milletimiz ve dünya insanlarının menfaat görecekleri hizmetler vardır. Huzur ve mutluluk için elele gönül gönüle çalışacağız. Siyasi parti oluşumunda görev alacak teşkilat mensupları parti yönetim disiplin kurallarına ve emirlerine bağlı kalacak, almış olduğu görevinde kendini akademik olarak yetiştirerek yenileyecektir.

Bu maddeleri zorunlu olarak kabul ediyoruz.

(Siyasi hareketimizde sağ sol kavramı yoktur. Yanlış ve doğru üzerine siyaset yapmaktayız. Herkesi ve her kesimi kucaklayan bir Siyasi harekettir.)

 

Gençlik milletimizin geleceğidir. Gençliğimizin ahlaklı vatanı ve milletini seven, bilimle Donatılmış, akademik unvanını almış bireyler olarak  yetiştirmek hepimizin görevidir.

       

       NOT: Bu bildirge hareketimizin temel esaslarıdır.

Partileşme süreci başlamıştır.


YUKARI